• News
  • Texts
    • Savitri Devi’s Works
    • About Her
  • Mission
  • Wish List
  • Galleries
  • Donate
  • Shop
  • Contact
  • Rss

LEVEL2

  • News
  • Texts
    • Savitri Devi’s Works
    • About Her
  • Mission
  • Wish List
  • Galleries
  • Donate
  • Shop
  • Contact
Back
About Her — Life Print

Савітрі Деві: Життя і творчість

(30.09.1905 – 22.10.1982)

Savitri Devi’s biography in Ukrainian

Савітрі Деві — письменниця, релігійний філософ. “Найбільший із бійців — після Гітлера, Гесса і Геббельса” — так чілійський письменник і дипломат Мігель Серрано визначив місце Савітрі Деві в історії Націонал-Соціалізму. За його словами, Савітрі Деві “першою виявила таємну духовну силу, заховану у гітлеризмі”.

Савітрі Деві (справжнє ім’я — Максіміані Джулія Портас) народилася 30 вересня 1905 р. в Ліоні, Франція. Її батько був греком, мати — англійкою. У Ліоні Савітрі вивчала хімію та отримала докторську ступінь з літератури. Вона багато подорожувала Європою та Азією, досконало оволоділа сімома мовами, в тому числі й бенгалі. В 1932 р. пошуки втрачених знань аріїв приводять Деві в Індію. Вона приймає ім’я Савітрі Деві на честь індо-арійської богині Сонця і виходить заміж за брахмана Шрі Асіт Крішна Мухержі, редактора журналу “The New Mercury”, який підтримував вісь Берлін–Рим–Токіо.

Розцинюючи націонал-соціалізм як практичне втілення ідей індо-арійської космології, Савітрі під час другої світової війни співпрацює з про-вісьовими і незалежницькими рухами в Індії. В 1980 р. в статті “Гітлеризм та індійський світ”, опублікованій у журналі “The New National Socialist”, Деві, пояснюючи основи Езотеричного Гітлеризму, пише про зв’язок своєї праці з ідеями індусів того часу, характеризуючи Гітлера як “мудреця, що набув повне усвідомлення шляхом особистого досвіду вічної істини, що виражає сутність Всесвіту”. Звичайно, Деві вбачала величезне значення у тому, що Гітлер обрав саме свастику в якості символу нацвонал-соціалізму: “це буквальний звязок Гітлера та ортодоксального індуїзму”.

В 1948 р. Савітрі Деві їде зруйнованою Європою в Німеччину через Англію та Швецію. Вона вперше відвідує вітчизну Гітлеризму. Не знаючи жодного надійного типографа, Савітрі від руки написала сотні листівок із зображенням свастики та наступним текстом:

“Чоловіки та жінки Німеччини! Серед незлічених мук та страждань стійко притримуйтеся славних принципів націонал-соціалізму та чиніть опір! Здійснюйте відкрите непідкорення своїм переслідувачам!.. Ніщо не зруйнує того, що збудовано на Правді. Ми — чисте золото, опущене для перевірки в горнилі. Нехай вогонь палає і реве! Ніщо не знищить нас. Одного разу повстанемо і переможемо знову! Сподівайтеся і очікуйте! Хайль Гітлер!”

Мандруючи зруйнованою Німеччиною в складі труппи танцюристів на чолі з менеджером-євреєм, зодягнена в сарі та прикрашена сергами у вигляді свастики, Деві розкидувала ці листівки з вікон поїздів. Кожна листівка була запакована разом з невеликим подарунком, що складався з кави, цукру або масла. Для Деві поширення цих листівок мало значення космічного масштабу, за її словами “боги писали і розкидували листівки, я була тільки посередником”. У Лондоні Савітрі вдалося надрукувати 6000 листівок професійним чином, і вона повертається в Німеччину. Протягом року її декілька раз арештовують у Німеччині та Франції. В 1949 р. у німецькій тюрмі вона пише “Золото в горнилі”.

В 1953 р., всупереч забороні окупаційної влади, Савітрі повертається у Німеччину та здійснює паломництво святими місцями націонал-соціалізму та німецького язинчицтва. Результатом цієї поїздки стала книга “Паломництво” (1958 р.).

На шляху в Німеччину Савітрі з великою кількістю своїх книг “Золото в горнилі” та “Паломництво” багаторазово затримувалася на митницях. Кульмінацією поїздки стало відвідання первісного святилища германського сонячного культу – стофутових скель Externsteine, Каменів Сонця. За часів Гітлера тут знову святкувалися дні сонцестояння та члени Гітлерюгенду проходили ініціацію.

Книга “Блискавка та Сонце”, головна праця всього життя Савітрі Деві була розпочата у Шотландії в 1948 р., писалася з переривами у Німеччині, і була закінчена в 1956 р. Основні фігури, що покликані ілюструвати циклічну концепцію історії, — Ехнатон, Чінгізхан і Гітлер. Вони розглядаються в контексті неперервного ряду Епох. Під час Калі-юги (епохи Темряви) Ехнатон був “Людиною над Часом”, який символічно зображався у вигляді сонця. Фараон, який прагнув повернення людства до давно втраченої попередньої Епохи, Ехнатон був містиком, не володіючим практицизмом для своїх видінь. “Людина в Часі”, представлена Чінгізханом, — деструктивна сила, що позбавлена ідеалізму. Його символ — Блискавка, вона діє у гармонії з природою своєї Епохи. В Гітлері Деві бачить “Людину проти Часу”, поєднуючу ідеалізм із силою, одночасно Блискавку і Сонце, котра веде боротьбу проти сил своєї Епохи на практичній основі. Він — Аватара Калкі, Месник, що приходить в кінці кожної Епохи, його битва приречена. Отже, Деві вірить, що дхармічний обовязок Гітлерівців — зберігати полум’я Націонал-Соціалізму в часі Калі-Юги як основу Нового Порядку, котрий Гітлер передбачив в 1928 р., говорячи про себе, як про Вісника: “Я — не Він, але поки що ніхто не приходить, щоб приготувати шлях для нього, тому я роблю це”. Братами по зброї майбутнього Аватари стануть Останні Націонал-Соціалісти, із залізною волею, загартовані переслідуваннями, Месники.

Савітрі провела більшу частину свого життя в Індії, викладаючи англійську мову у французькій школі для дівчат. Незадовго перед смертю вона осліпла і жила в незаможності з декількама десятками кішок. Савітрі завжди була поборницею доброчинності на користь тварин, про що писала у своїй останній книзі “Звинувачуючи Людину”.

Савітрі Деві померла раптово під час поїздки в Англію 22 жовтня 1982 р. Її тіло було кремоване і прах відісланий в Арлінгтон (Вірджинія), де розташовується штаб-квартира націонал-соціалістичного руху “Новий Порядок”. Тепер її прах перебуває в штаб-квартирі організації в Мелуокі.

Previous

Савитри Деви: Жизнь и работа

(30.09.1905 – 22.10.1982)

Next

Savitri Devi — Moteris aplenkusi Laiką

Parašė ir išvertė Gabriella Anelauskaitė

Post a comment Cancel reply

Note on comments privacy & moderation

Your email is never published nor shared.

Comments are moderated. If you don't see your comment, please be patient. If approved, it will appear here soon. Do not post your comment a second time.

© The Savitri Devi Archive 2025
  • Mailing List
Back to top

Insert/edit link

Enter the destination URL

Or link to existing content

    No search term specified. Showing recent items. Search or use up and down arrow keys to select an item.